• Snoopy Presents: To Mom (and Dad), With Love

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Snoopy Presents: It’s the Small Things, Charlie Brown

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Bubble

    ★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Pompo the Cinephile

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Music

    ½

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Steven Universe Future

    ★★★★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Arctic Dogs

    ½

  • Gemini Man

    ★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★★