Sort by

Angelo has logged 53 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Tickles

Little Tickles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santiago, Italia

Santiago, Italia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cyrano, My Love

Cyrano, My Love

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Golem

The Golem

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unremember

Unremember

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Matador

Matador

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Weasel's Tale

The Weasel's Tale

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blitz

Blitz

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monica and Friends: Bonds

Monica and Friends: Bonds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Girls of the Sun

Girls of the Sun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry