Sort by

Angelo has logged 53 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Just a Breath Away

Just a Breath Away

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Simonal

Simonal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Absentia

Absentia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Legend of the Demon Cat

Legend of the Demon Cat

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead End

Dead End

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Two Is a Family

Two Is a Family

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mystery of Henri Pick

The Mystery of Henri Pick

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chico & Rita

Chico & Rita

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Abaixo a Gravidade

Abaixo a Gravidade

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Not One Less

Not One Less

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yao

Yao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Our Evil

Our Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
School's Out

School's Out

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Losers

The Losers

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moloch

Moloch

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Next Time I'll Aim for the Heart

Next Time I'll Aim for the Heart

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Let It Burn

Let It Burn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
NoirBlue

NoirBlue

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry