• The Wrong Missy

    ★½

  • Kamen Rider Zi-O NEXT TIME: Geiz, Majesty

    ★★★

  • Kamen Rider Reiwa: The First Generation

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

  • Kamen Rider Build NEW WORLD: Kamen Rider Grease

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • While at War

    ★★★

  • About Endlessness

  • Guest of Honour

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★½

  • Enter the Anime

  • Kamen Rider Zi-O the Movie: Over Quartzer

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Finding Don McKellar

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • First Love

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Promare

    ★★★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Lupin the Third: Goodbye Partner

    ★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Mouthful

  • Kamen Rider Heisei Generations FOREVER

    ★★★½

  • Vice

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam Narrative

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • Her Smell

    ★★★

  • Widows

    ★★

  • Suspiria

  • The Other Side of the Wind

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

  • The Happytime Murders

    ★½

  • Hotel by the River

  • Kamen Rider Build the Movie: Be The One

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★★

  • Burning

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★½

  • Game Over, Man!

    ★★

  • Kamen Rider Ex-Aid Trilogy: Another Ending - Kamen Rider Genm VS Lazer

    ★★★½

  • Death Wish

    ★★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★½

  • Kamen Rider Ex-Aid Trilogy: Another Ending - Kamen Rider Para-DX with Poppy

    ★★★