Sort by

AngelWorks has logged 87 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charming

Charming

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Igor

Igor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Horsin' Around

Horsin' Around

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happily N'Ever After 2

Happily N'Ever After 2

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Happily N'Ever After

Happily N'Ever After

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Norm of the North: Keys to the Kingdom

Norm of the North: Keys to the Kingdom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
A Wizard's Tale

A Wizard's Tale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Animal Crackers

Animal Crackers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Action Point

Action Point

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Show Dogs

Show Dogs

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Duck Duck Goose

Duck Duck Goose

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mortadelo and Filemon: Mission Implausible

Mortadelo and Filemon: Mission Implausible

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tony Hawk in Boom Boom Sabotage

Tony Hawk in Boom Boom Sabotage

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Flintstones & WWE: Stone Age SmackDown!

The Flintstones & WWE: Stone Age SmackDown!

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Frozen Christmas 2

A Frozen Christmas 2

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Car's Life: Sparky's Big Adventure

A Car's Life: Sparky's Big Adventure

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Meet Dave

Meet Dave

2008
×
Read the review Edit this entry