Sort by

angie has logged 181 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★
Edit this entry  
10
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Void

The Void

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry