Sort by

AngryAssSloth has logged 305 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Restrepo

Restrepo

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Company Man

A Company Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Frank

Frank

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killer

The Killer

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fury

Fury

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Automata

Automata

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Edit this entry