louisa has logged 11 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Wars

Dirty Wars

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry