Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Boss Level

Boss Level

2021
×
Edit this entry  
29
The Visitor

The Visitor

1979
×
Edit this entry  
29
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
26
Black Rain

Black Rain

1989
×
½
Edit this entry  
25
Level Sixteen

Level Sixteen

2018
×
Edit this entry  
19
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Edit this entry  
18
Barbarella

Barbarella

1968
×
Edit this entry  
18
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
Edit this entry  
18
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Edit this entry  
17
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Edit this entry  
16
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
Edit this entry  
16
Young Ones

Young Ones

2014
×
Edit this entry  
16
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
15
Wolves

Wolves

2016
×
Edit this entry  
14
Good Night

Good Night

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
Edit this entry  
09
Protocol

Protocol

1984
×
Edit this entry  
09
Villains

Villains

2019
×
Edit this entry  
09
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
Edit this entry  
06
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
Edit this entry  
06
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Edit this entry  
05
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
04
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
½
Edit this entry  
01
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

1998
×
½
Edit this entry  
31
The Crazies

The Crazies

2010
×
Edit this entry  
30
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
Edit this entry  
30
Braindead

Braindead

1992
×
Edit this entry  
30
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
Edit this entry  
29
Birdemic 2: The Resurrection

Birdemic 2: The Resurrection

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
Edit this entry  
26
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
26
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
½
Edit this entry  
25
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
Edit this entry  
25
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
Edit this entry  
24
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
Edit this entry