• Love and Monsters

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Midway

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Peppermint

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Titan

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • A Vigilante

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★★★

  • Bright

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Beyond Skyline

  • Wheelman

    ★½

  • The Babysitter

    ★½

  • Geostorm

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • It

    ★★½