• Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Hatching

    ★★★★½

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

    ★★½

  • Speak No Evil

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • The Venus Effect

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Kandis For Life

    ★★★★

  • Margrete: Queen of the North

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★

  • The Pact

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • Censor

    ★★★★