Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Take the Trash

Take the Trash

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Caveat

Caveat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
El Topo

El Topo

1970
×
★★★
Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brainwashed: Sex-Camera-Power

Brainwashed: Sex-Camera-Power

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Time

Big Time

1988
×
★★
Edit this entry  
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry