• Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★

  • 9/21/21

  • Halloween Kills

    ★★

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • WandaVision

  • Burrow

  • Letters to Satan Claus

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hunger Ward

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Opera

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Nomadland

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Irresistible

    ★★

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • Sputnik

    ★★★

  • Boys from County Hell

    ★★½

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★½

  • Shadowed

  • Carrion

    ★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Misbehaviour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Resistance

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • Playdate With Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Colette

  • The Photograph

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Present

  • Lamp Life

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Relic

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½