Sort by

Rembrandt Q has logged 274 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Risk

Risk

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gemini

Gemini

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bodied

Bodied

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
½
Edit this entry  
13
I Cannot Tell You How I Feel

I Cannot Tell You How I Feel

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Fog

The Green Fog

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rounders

Rounders

1998
×
Edit this entry  
06
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Babe

Babe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
LA 92

LA 92

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Night Witches

Night Witches

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lucky

Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wall

The Wall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Naked

Naked

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry