Sort by

Rembrandt Q has logged 29 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Grifters

The Grifters

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★½
Edit this entry  
22
Traffik

Traffik

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Villainess

The Villainess

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Read the review Edit this entry  
08
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
½
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry