Sort by

Rembrandt Q has logged 230 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Cordillera of Dreams

The Cordillera of Dreams

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atlantiques

Atlantiques

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Edit this entry  
06
Cocktail

Cocktail

1988
×
Edit this entry  
05
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
Edit this entry  
04
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coming Home

Coming Home

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbarella

Barbarella

1968
×
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry