Sort by
  • Turning Red

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Jungle Cruise

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Desperados

    ½

  • The F**k-It List

    ½

  • The Half of It

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Onward

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

  • Travelooper

  • The Booksellers

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Straight Up

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Little Women

    ★½

  • Venom

    ★★★

  • Beautiful Boy

  • The Hate U Give

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Christopher Robin

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Candy Jar

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War