• The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Model Citizen

    ★½

  • Suki

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • My People, My Country

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Descendants 3

    ★★

  • Secret Obsession

    ½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • Aladdin

    ★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • Spring

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Wonder Park

    ½

  • Dumbo

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Notes from Melanie

  • Crazy Alien

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Masquerade Hotel

  • Smash and Grab

    ★★★

  • Kitbull

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Shrek Retold

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • The Princess Switch

  • Creed II

    ★★★½

  • Dream Breaker

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Shadow

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Death of Superman

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Purl

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★½