• Le Petit Soldat

    ★★★★

  • A Woman Is a Woman

    ★★★★½

  • Arthur Christmas

    ★★★★

  • Wild Strawberries

    ★★★★★

  • Spooky House

  • The Departed

    ★★★

  • A Christmas Carol

    ★★½

  • Lonesome

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Elevator to the Gallows

    ★★★★½

  • Alice in Wonderland

  • Planet of the Apes

    ½

  • Beetlejuice

    ★★★★½

  • Jules and Jim

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½