RSS feed for Aniket Dubey
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Man Who Feels No Pain

The Man Who Feels No Pain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Weight of Cotton

The Weight of Cotton

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trap

The Trap

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
96

96

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love per Square Foot

Love per Square Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jil Jung Juk

Jil Jung Juk

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jagga Jasoos

Jagga Jasoos

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kaala

Kaala

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sanju

Sanju

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sanju

Sanju

2018
×
Read prior review Edit this entry  
31
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hotel Salvation

Hotel Salvation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Tale of Despereaux

The Tale of Despereaux

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jeeva

Jeeva

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kaatru Veliyidai

Kaatru Veliyidai

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Masaan

Masaan

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry