Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry