• Scream

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Night Teeth

    ★½

  • 15 Minutes of Shame

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • star-crossed: the film

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Afterlife of the Party

    ★★★★

  • He's All That

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Ancient Dreams: Live from the Desert

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★