RSS feed for Ani
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Inequality for All

Inequality for All

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Herman's House

Herman's House

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
State of Mind: The Psychology of Control

State of Mind: The Psychology of Control

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Certain Kind of Death

A Certain Kind of Death

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Contracted

Contracted

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
28 Days

28 Days

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry