RSS feed for Annie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Syriana

Syriana

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Session 9

Session 9

2001
×
★★½
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spartan

Spartan

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
School Ties

School Ties

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Mother's Boys

Mother's Boys

1994
×
★★½
Edit this entry  
13
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★
Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Sometimes Always Never

Sometimes Always Never

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Catch a Fire

Catch a Fire

2006
×
Edit this entry  
28
Sabrina

Sabrina

1995
×
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
27
Peyton Place

Peyton Place

1957
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
Edit this entry  
23
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bad Company

Bad Company

2002
×
Edit this entry  
15
The Wailing

The Wailing

2016
×
Edit this entry  
14
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
Edit this entry  
11
To Steal from a Thief

To Steal from a Thief

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fame

Fame

1980
×
Edit this entry  
09
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
06
Late Night

Late Night

2019
×
Edit this entry  
06
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Edit this entry  
05
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
Edit this entry  
04
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
Edit this entry  
01
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Edit this entry  
01
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Lying and Stealing

Lying and Stealing

2019
×
★½
Edit this entry