Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Chup

Chup

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mouse

Mouse

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Monica and Friends: Bonds

Monica and Friends: Bonds

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Redline

Redline

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Company

Company

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★★
Edit this entry  
14
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Vaastav

Vaastav

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Kireedam

Kireedam

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
12
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Manichitrathazhu

Manichitrathazhu

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Article 15

Article 15

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Satya

Satya

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sita Ramam

Sita Ramam

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Thousand and One Nights

A Thousand and One Nights

1969
×
★★★½
Edit this entry  
01
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
28
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Cleopatra: Queen of Sex

Cleopatra: Queen of Sex

1970
×
★★★
Edit this entry  
25
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Resident Evil: Damnation

Resident Evil: Damnation

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
American Pop

American Pop

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Nine Lives of Fritz the Cat

The Nine Lives of Fritz the Cat

1974
×
★★½
Edit this entry