• Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Mark Normand: Out To Lunch

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Time

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The 25th Annual Critics' Choice Awards

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Chhichhore

    ★★★★

  • The Egg

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Andrew Schulz: The Crowd Work Special

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½