Anish has logged 324 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
Shrek’s Yule Log

Shrek’s Yule Log

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donkey's Christmas Shrektacular

Donkey's Christmas Shrektacular

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kung Fu Panda Holiday

Kung Fu Panda Holiday

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★½
Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
Edit this entry  
06
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
Edit this entry  
04
Prep & Landing: Tiny's Big Adventure

Prep & Landing: Tiny's Big Adventure

2011
×
Edit this entry  
03
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Edit this entry  
27
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★½
Edit this entry  
25
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Edit this entry