Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Mae Martin: SAP

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Day Shift

    ★★½

  • Joyride

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • The Stranger

    ★★★½

  • The Thief, His Wife and the Canoe

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Heart Shot

    ★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★

  • The Beginning & The Middle

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Deceit

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • High: Confessions of an Ibiza Drug Mule

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • American Eid

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • Happily Ever

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • A Christmas Gift from Bob

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • What We Leave Behind

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Life in A Day

    ★★★★★

  • The Deceived

    ★½

  • Lost in Transit

    ★★★★

  • 23 Walks

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★½

  • Siren Snubbed

    ★★★½