RSS feed for Ankur Sinha
  • Rhubarb

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • A Death in the Gunj

    ★★★★★

  • Wazir

  • Detective Byomkesh Bakshy!

    ★★★

  • Paddington

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Argo

    ★★★★

  • Udaan

    ★★★★½

  • Delhi-6

    ★★★★½

  • Pineapple Express

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★½

  • Black Friday

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★★

  • Rear Window

    ★★★★½