RSS feed for annabeattriz
  • Not Alone in Here

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Rich in Love

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Holiday in the Wild

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Room

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Minha Vida em Marte

    ★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

  • Life Itself

    ★★★

  • The Nun

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Life

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★½