RSS feed for annabeattriz

annabeattriz has logged 82 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rich in Love

Rich in Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
[REC]

[REC]

2007
×
★★
Edit this entry  
26
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Not Alone in Here

Not Alone in Here

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Room

The Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Money Heist: The Phenomenon

Money Heist: The Phenomenon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Focus

Focus

2015
×
★★★★
Edit this entry