• Not Okay

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Midnight in the Switchgrass

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Beckman

  • Antebellum

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Offering to the Storm

    ★★

  • Ava

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Valley Girl

    ★★

  • Survive the Night

  • Dangerous Lies

    ½

  • Extraction

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Night Clerk

    ★★

  • Fantasy Island

  • Lost Girls

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

  • 6 Underground

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Twin Murders: The Silence of the White City

    ½

  • 21 Bridges

  • Countdown

    ★★½