• The Trial of the Chicago 7

  • On the Rocks

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

  • Summer of 85

  • The Old Guard

  • Ava

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Twins in Paradise

  • The Lovebirds

  • Becoming

  • Love Wedding Repeat

  • Misbehaviour

  • Hillary

  • Emma.

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • My Juke-Box

  • Kajillionaire

  • Drama Girl

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Mijn Seks is Stuk

  • Promise of Pisa

    ★★★★★

  • The Irishman

  • Antigone

    ★★★★★

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Rocks

  • Hustlers

  • The Personal History of David Copperfield

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • Ema

  • You Will Die at 20

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

  • The Perfect Candidate

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Instinct

  • Girl in the Hallway

  • Romy's Salon

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Ride Your Wave

  • Midsommar

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Matthias & Maxime

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Adam

    ★★★★★

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • The Swallows of Kabul

  • Beanpole

  • Atlantics

  • Sorry We Missed You

  • Bacurau

  • Les Misérables

  • Deerskin

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★