• Monica and Friends: Lessons

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Coven

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Untitled

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Secret: Dare to Dream

  • Mrs. America

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Stargirl

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Z

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★½