Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
30
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Coven

Coven

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry