Sort by

anna has logged 45 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry