• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Knocking

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ok, It's Fine

  • Mank

    ★★★★

  • The Day of the Lord

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • New Order

    ★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Anonymous Animals

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Red Screening

    ★★★★

  • Unknown Origins

    ★★★

  • Fractal

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Valley Girl

    ★★★

  • Happiness Continues

    ★★★½

  • Dummy

    ★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Resistance

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Road to Roma