Sort by
  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Bernie

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Role Models

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Gone Baby Gone

    ★★★★½

  • Juno

    ★★★★

  • Transmorphers

    ½

  • Million Dollar Baby

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★½

  • Best in Show

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • Big Daddy

    ★★★½

  • American History X

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★½

  • Primal Fear

    ★★★★

  • Twelve Monkeys

    ★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★

  • The Player

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★½

  • Crocodile Dundee

    ★★

  • Blue Velvet

    ★★★

  • Back to the Future

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★½

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★½

  • Star Wars

    ★★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★½

  • The Godfather

    ★★★★½

  • A Clockwork Orange

    ★★★½

  • Psycho

    ★★★★

  • North by Northwest

    ★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • Rear Window

    ★★★½

  • Citizen Kane

    ★★★★

  • The Grapes of Wrath

    ★★★★