samantha has logged 22 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★½
Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★½
Edit this entry  
03
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry