• Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Sing 2

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • The Fallout

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Burrow

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Mank

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

  • Greenland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • Athlete A

  • #Alive

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The High Note

    ★★★

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • I Still Believe

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½