anna has logged 317 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read prior review Edit this entry  
18
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
Edit this entry  
17
Lizzie

Lizzie

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Cam

Cam

2018
×
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fog

The Fog

1980
×
Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
Edit this entry  
12
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry