RSS feed for anna

anna has logged 204 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
Edit this entry  
03
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
Edit this entry  
21
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
Edit this entry  
20
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Edit this entry  
13
Her Smell

Her Smell

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Edit this entry  
12
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Edit this entry  
09
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Edit this entry  
09
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Read prior review Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Edit this entry  
06
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
Edit this entry  
01
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
30
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
Edit this entry  
27
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
After

After

2019
×
Read prior review Edit this entry  
20
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry