• Fruity

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nimic

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Girls Trip

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • In a Heartbeat

  • War Machine

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

  • Princess Cyd

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ½

  • Carnage: Swallowing the Past

    ★★★★

  • Life

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Table 19

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Patti Cake$

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • To the Bone

    ★★

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • Wind River

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Discovery

    ★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Coin Heist

  • Fences

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hi Stranger

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Rules Don't Apply

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • The Accountant

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★