anna has logged 33 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry