• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Black Rainbow

    ★★★★

  • The Chair

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Death of a Girlfriend

    ½

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Ride or Die

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • The Fallout

    ★★★★

  • Fruity

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Allen v. Farrow

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★