Sort by

collie! has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Make Me a Sandwich

Make Me a Sandwich

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Billie and Emma

Billie and Emma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Smaller and Smaller Circles

Smaller and Smaller Circles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Year of Rest and Relaxation

My Year of Rest and Relaxation

×
Read the review Edit this entry  
17
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Chair

The Chair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inferno

Inferno

2016
×
Edit this entry  
19
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★
Edit this entry  
19
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry