Sort by

anna kendrick lamar has logged 24 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Debt

The Debt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry