Sort by

anna nomaly has logged 536 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Asleep

Dead Asleep

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
1941

1941

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Something Evil

Something Evil

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Always

Always

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Evening Star

The Evening Star

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
drew michael: red blue green

drew michael: red blue green

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Denis Leary: No Cure for Cancer

Denis Leary: No Cure for Cancer

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snowball Effect: The Story of Clerks

Snowball Effect: The Story of Clerks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry