Sort by

anna kendrick lamar has logged 74 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hit

The Hit

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Sushi

Dead Sushi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shark Is Still Working: The Impact & Legacy of Jaws

The Shark Is Still Working: The Impact & Legacy of Jaws

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bates Motel

Bates Motel

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Psycho Legacy

The Psycho Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Somewhere in Time

Somewhere in Time

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
78/52

78/52

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film

Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry