Sort by

anna kendrick lamar has logged 33 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Praying with Anger

Praying with Anger

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Wide Awake

Wide Awake

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Clifford

Clifford

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast Food

Fast Food

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Courtyard

The Courtyard

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Hillbilly

Hillbilly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Next

Next

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Abduction

Abduction

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★
Read the review Edit this entry